Výpočty

INSIGHTS V POWER BI SERVICE

Insights nám umožňují se na naše data podívat z trochu jiné perspektivy. Můžeme objevit některé další klíčové vizualizace, aniž bychom se složitě zamýšleli nad daty.

Zjednodušeně nám tato funkce umožní tvořit vizualizace, které nás dosud z našich dat nenapadly. Insights vám pomohou tak, že vám nabídnout možné alternativní pohledy na vaše data, která máte v rámci Dashboardů (Řídících panelů).

Jak do Insights nahlédneme?

Abychom se k Insights mohli dostat, tak musíme do prostředí Power BI Service. Zde si ve zvoleném pracovním prostoru vybereme konkrétní dashboard. Pokud v něm máte připnutou vizualizaci, stačí vám na tuto vizualizaci najet myší v pravém horním rohu se objeví ikona s možnostmi “…”.

Po zobrazení možností nám Power BI nabídne tlačítko „View Insights“ – a to je přesně to, co nyní potřebujeme!

Po kliknutí na tuto možnost můžete jednoduše prozkoumávat vizualizace, které bychom mohli do našeho dashboardu přidat a říct uživatelům více informací o našich datech.

Připínat nabídnuté vizualizace můžeme jednoduše jako vždy. Stačí pouze kliknout na ikonku špendlíku v pravém horním rohu u nabídnuté vizualizace.

Pár slov na závěr…

Dospěli jsme k závěru, že můžeme Power BI jednoduše nechat číst informace z dat za nás. A není k tomu třeba žádný externí nástroj a ani řádek jediného kódu v některém z programovacích jazyků. Jednoduše takzvaně „no-code“ získáme důležité informace z našich dat.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.