Digitální akademie Power BI

JAK AKTUALIZOVAT DATOVOU SADU POMOCÍ FLOW?

Máte datovou sadu, kterou potřebujete aktualizovat potom, co vám Flow nahraje data do databáze?

Nově se to dá provést pomocí nativního konektoru, který do Flow přibyl. Respektive… Power BI konektor ve Flow byl už nějakou dobu, ale uměl jen přidat řádky do datové sady nebo fungoval jako spouštěč Flow. Když hodnota dosáhla určité hranice, tak se Flow spustilo. Nová funkce tohoto konektoru se jmenuje Refresh Dataset a dělá úplně přesně to, co byste od ní čekali. Vyvolá aktualizaci.

Funkce Refresh Dataset

Tato funkce obsahuje pouze dva parametry. Pracovní prostor (Workspace) a Datovou sadu (Dataset). Oba tyto parametry můžete zvolit z rozbalovací lišty. Pracovní prostory umí Flow načíst všechny, do kterých máte přístup. Včetně vašeho osobního (My Workspace).

Flow Refresh a dataset konektor

Jakmile se Flow spustí, tak můžete sledovat, zda se zahájení aktualizace povedlo. Pokud ano, pak v náhledu toku obdržíte takovouto hlášku s kódem stavu 202.

Flow hláška, že aktualizace datové sady probíhá

Flow vám tuto hlášku 202 vrátí pokaždé, pokud se povede zahájení aktualizace. Pokud aktualizace selže v průběhu se bohužel zde nedozvíte. Takové případy se dozvíte pouze v Power BI Service u konkrétní datové sady. Flow se tedy nestará ani o přístupové údaje datové sady. Všechny parametry obstarává Power BI Service.

Kdy se mi to může hodit?

Zde by se dalo vymyslet spoustu případů, kdy se vám bude hodit takto Power BI aktualizovat. Vybral jsem dva za mě nejdůležitější:

Předchozí datová aktualizace

Představte si, že stahujete data z REST API do databáze pomocí Flow. Data pak dále potřebujete dostat do Power BI, ale tuto databázi nemáte s Power BI propojenou na úrovni Direct Query ale na úrovni Import. Data se tedy rovnou v Power BI nezobrazí. API může vrátit rozdílný počet hodnot nebo server s databází může mít menší zpoždění signálu. To zapříčiní, že aktualizace dat nebude trvat například 30 minut ale 45. Automatické aktualizace v Power BI Service se dají nastavit jen po třiceti minutách a potřebujete aktualizaci reportů hned, jak budou nová data. Tadá. Hned je proč použít tento Flow konektor.

Zvýšení počtu automatických aktualizací

Samo o sobě Power BI v licenčním modelu Free a Pro nabízí pouze 8 automatických aktualizací. Limitace na toto vyvolávání aktualizace ale není. Jediné, co vám to sníží je počet Flow toků, na které máte za měsíc nárok. Mínus jedna za každé vyvolání tohoto Flow.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.