Digitální akademie Power BI

Synergie Power BI Service a OneDrive

OneDrive je uložiště, které je velmi mocné v tom, že nemusíte řešit zálohování dokumentů. Vše řeší za vás.

Není pak nic jednoduššího než se podívat do předchozí verze, například Excelu, a porovnat si změny. Ptáte se, proč není úplně to samé v Power BI Service? Ono totiž nemusí. OneDrive může totiž posloužit pro Power BI stejně dobře jako třeba pro již zmíněný Excel.

Je opravdu pravda, že OneDrive bude hlídat verze mého PBIX souboru?

Ano je! Pro demonstraci budu vše ukazovat na svém OneDrive pro firmy, ve kterém jsem si vytvořil složku Power BI Files a nahrál do ní soubor „Platové rozdělení zaměstnanců“.

Tento soubor zde volně leží a vzhledem k tomu, že mám tento OneDrive synchronizovaný s počítačem, tak jej mohu volně upravovat z prostředí Power BI Desktop.

Po provedení všech úprav a uložení souboru mi OneDrive stejně jako u jiných nástrojů vytvoří novou verzi téhož souboru. Ve volbě historie verzí pak mohu všechny verze nalézt a přes tři tečky stáhnout historickou verzi, nebo ji vyvolat zpět.

Takže OneDrive mi bude hlídat verze, ale stejně musím Power BI publikovat do Power BI Servise, ne?

Ne! Jakmile máte PBIX soubor v prostředí OneDrive, tak publikaci do Power BI Service stačí nastavit jen jednou a již ji nikdy znovu nemusíte řešit.

Počkat… cože? Takže je možnost, jak synchronizovat OneDrive a Power BI Service?

Přesně tak. Tato možnost tu je. Pro dosažení tohoto cíle je nezbytné provést „publikování“ z prostředí Power BI Service. Do určitého momentu vypadá postup zcela obvykle, jako když nahráváte PBIX ze svého počítače prostřednictvím webu. Aneb zvolíte si pracovní prostor, vyberete možnost Nový a zvolíte možnost Nahrát soubor.

Poté, co se načtou možnosti Místní soubor, OneDrive – firmy, OneDrive – osobní a SharePoint – Týmové weby. Tak ale nezvolíte možnost Místního souboru, nýbrž OneDrive – firmy.

Rozhraní zobrazí obsah vašeho firemního OneDrive, kde můžete svůj soubor vyhledat. Já mám svůj soubor, jak jsem zprvu ukazovat ve složce „Power BI Files“. Vyberu soubor a nad výpisem souborů kliknu na tlačítko „Připojit“. Není zde tedy možnost zvolit nebo nahrát ale opravdu „Připojit“.

Toto připojení má za důsledek to, že se vytvoří synchronizační kanál mezi vaším souborem uloženým ve OneDrive a Power BI Service prostředím, do kterého se synchronizuje otisk. Tento otisk se synchronizuje každou hodinu. Pokud tedy provedu změny v PBIX souboru uloženém ve OneDrive, tak za hodinu se mi tato změna promítne i do Power BI Service. Stejně tak by to zafungovalo, i pokud byste pracovali s lokální kopií, a pak soubor přepsali.

Co když je report ve finálním stavu a již nechci, aby se synchronizoval?

Není nic jednoduššího než přijít do nastavení datové sady, která je otiskem z OneDrive úložiště a pod sekcí Naplánovat aktualizace si můžete všimnout sekce, která tu jinak nebývá „Aktualizace OneDrivu“. V této sekci se nachází ovladač, kterým můžete jedním kliknutím synchronizaci přerušit a nebo ji opět zprovoznit.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.