Digitální akademie Power BI

Červnová aktualizace 2020

Nová aktualizace Power BI přináší dlouho očekávané změny pro autory mobilních reportů, více možností pro editor datového modelu a pak je tu několik užitečných funkcí, které nejsou ve verzi Preview, ale jsou již veřejně dostupné.

Mobilní rozložení (detailní popis zde)

– Umožní dávat vizuály přes sebe, například jeden vizuál je obrázek s pozadím a na něj můžete skládat grafy a karty.

Zlepšuje práci s prostorem pro vizuály, dříve bylo v jednom řádku 6 čtverců, po kterých bylo možné vizuál posunovat, nově je to 18.

– Vylepšuje panel s vizuály, který obsahuje název všech vizuálů (pokud je uživatel pojmenoval).

– Co tvorbě mobilního reportu ještě chybí, je možnost zobrazit na mobilu vizuály, které jsou v desktop rozložení skryté (hlasujte na user voice zde) nebo nastavit na mobilu jiné formátování vizuálu (hlasujte zde).

Záložka Model

– Pohled na model dat je nově dostupný i pro data z Analysis Service a datové sady publikované v Power BI Service.

– Pro omezení nechtěného vytváření hierarchie přesunutím myši, je nově nutné použít pravé tlačítko myši.

Další změny

Hierarchický průžez (Hierarchical slicer) je veřejně dostupný a nově je možné měnit styl ikony a odsazení dalších úrovní.

– Spojnicový graf (Line chart) umožní měnit barvu tečky jednotlivých datových bodů. Pozor zatím není možné barvu nastavit podmíněným formátováním.

– Automatické obnovování vizuálů (Automatic page refresh) na stránce reportu je veřejně dostupné.

– Funkce AI insights je veřejně dostupná. Zatímco pro textové a obrázkové analýzy musíte mít Premium Workspace, tak napojení na Azure ML modely je dostupné všem uživatelům (návod zde).

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.